Flightgear 1.9 ( Türkçe )

OWEN
Sürüm: Pardus 2009
bilgi
ileti adresi
17-01-2010 00:46

Açıklama

Fligh Gear uçuş simulasyonları içinde ender olan ücretsiz dağıtımlardan bir tanesi. Tamamen açık kaynak kodlu bir oyun olan Flight Gear ücretsiz olmasına rağmen devasa uçuş simulasyonları ile boy ölçüşebilecek seviyede ve pek çok açıdan daha iyi özellikler barındırıyor.

Oyun Linux ta çalışıyor.Pekçok uçuş simulasyonunun aksine Flight gear in kurulumu oldukça kısa ( 5-10 dakika civarı ). Oyun Messerschmitt tipi uçaklardan Cessnas tipi uçaklara 20 farklı uçak tipi barındırıyor. Uçağınızı seçtikten sonra dünyanın 30 farklı bölgesinden birini seçerek uçuşa başlıyorsunuz. Dilerseniz ekstra uçak ve arazileri indirerek 3 DVD boyutuna kadar bir koleksiyon yapabilirsiniz.

Oyun görev ya da savaş bölümleri barındırmıyor. Sadece uçağınızı yerden kaldırma, uçurma, indirme olaylarını yapabilirsiniz. Fakat bu da bir simulasyon için kendi amacını yerine getirme bakımından yeterli ve gerçek uçuş deneyimini size yaşatmasını engellemiyor.

Oyunun grafikleri şaşırtıcı derecede detaylı. Oyunu çalıştırmak için ortalamanın üstünde bir sistem gereksinimine ihtiyacınız var. Eski makinelere sahip kullanıcılar yükleme zamanlarını biraz fazla bulabilirler. Oyunu çalıştırmadan önce tüm programları kapatmanızı ve RAM inizi genişletmenizi öneriyoruz.

FlightGear kullanımı en komplike hava araçlarını bile gökyüzüne kaldırmak için detaylı tutorialler barındırıyor. Bu tutorialler kalkıştan inişe adım adım size ne yapmanız gerektiğini anlatıyor. Bu sayede uçuş simulasyonları ile haşır neşir olmasanız bile kokpite oturup uçağınızı kaldırmanız için işin tüm inceliklerini öğrenmiş oluyorsunuz. Oyunun genel arayüzü de oldukça temiz ve kullanıcı dostu. Kafanızı karıştıracak gereksiz detaylar yok. Oyunun ayarlarına her hangi bir anda ulaşıp değişiklik yapabilirsiniz. Ayarlada günün zamanından , hava koşullarına , navigasyon panelinin görünümüne pekçok değişikşlik yapabilirsiniz.

Bir başka harika özellik ise ağ üzerinden bir başka arkadaşınız ile birlikte takım oluşturarak birlikte uçabilirsiniz. Pekçok kullanıcı lag time ının internet üzerinden oynarken bile Flight Smulator X e göre oldukça kısa olduğunu belirtmiş. Yine de arkadaşınızla dogfight yapabileceğiniz ya da bir yolcu uçağını düşürebileceğiniz bir multiplayer deneyimi beklemeyin. Oyunun genelindeki gibi multiplayer modu da serbest uçuş şeklinde oynanıyor.

Flight Gear hem uzmanlara hem de acemilere yönelik oldukça başarılı bir uçuş simulasyonu. Bu yüksek kalitesine rağmen süpriz bir şekilde ücretsiz oluşu da artan bir oynanış popülaritesine sahip olmasını sağlıyor.

Oyun türkçe dil desteği barındırıyor.

• Program İsmi : Flightgear 1.9 ( Türkçe )
  • Versiyon: 1.9.1
  • Yapımcı: Flight Gear
  • İşletim Sistemi: Linux
  • Lisans: Ücretsiz
  • Boyut: 225.0 mb
  • Oyunun Resimleri:

Harika bir oyun tavsiye ederim.Göz kırp

etiketoyun

Erkan

Pardus Anka: İhtilal!

ihtilalanka

Bu Pardus'un küllerinden yeniden doğuşunun hikayesidir. Bak evlat, bugün sana kralların şehrinde, kralcıklara baş kaldıranların efsanesini anlatacağım... Dünyayı toz pembe gören, masallar aleminde yaşadığını düşünenleri gerçeğe çağıran bir hikayedir bu.

Calligra 2.5.5 Çıktı!

calligralogo_1

Calligra ekibi; Calligra Suite'in bir dizi önemli hata düzeltmesi içeren 2.5.5 sürümünü duyurdu ve herkese en kısa sürede bu yenisürüme güncelleme yapmasını önerdi.

KDE 4.10 RC3 Çıktı!

Final sürüme ilişkin bir ertelemeden sonra son dakika değişikliklerine uyum sağlamak üzere KDE geliştiricileri, KDE 4.10 için üçüncü bir sürüm adayı yayınladı. Bu sürümün, 6 Şubat 2013'te çıkarılması planlanan KDE4.10'dan önceki son sürüm adayı olduğu söyleniyor.

drpardus
    Sürüm: Pardus 2011
    bilgi
    ileti adresi
    17-01-2010 09:52

teşekkür ederim denemeye değer bir oyuna benziyor

ıt s just freedom!
    OWEN
    bilgi
    ileti adresi
    17-01-2010 20:18

Eywallah kardeşim.Gerçekten grafikler süper. Göz kırp

Erkan
    ErdemBay
    bilgi
    ileti adresi
    21-01-2010 10:33

Grafikler Flight Simulator X kadar olmasa da iyi. Zaten amaç uçağı nasıl havalandırılacağını öğrenmek. Mesela ben A-10'nu gözüm kapalı havalandırırım. Aynı şekilde Cessna'yı da... Dil çıkar Bana göre en iyi özgür simulatorlerden bir tanesidir.

Dostlarım, dost yoktur.Kendi gücünle ayakta durmalı, iradenle yaşamalı, duygunla sevmeli, düşüncenle ayırt etmelisin. Dünyanın tamamı güvenilmez olsa da kimse senin kılına bile dokunamaz kardeşim.
    OWEN
    bilgi
    ileti adresi
    21-01-2010 13:54

ErdemBay, 21/01/2010 10:33 tarihinde:

Grafikler Flight Simulator X kadar olmasa da iyi. Zaten amaç uçağı nasıl havalandırılacağını öğrenmek. Mesela ben A-10'nu gözüm kapalı havalandırırım. Aynı şekilde Cessna'yı da... Dil çıkar Bana göre en iyi özgür simulatorlerden bir tanesidir.

Dostum gözün kapalı nasıl uçuruyorsun onu anlamış değilim.KahkahaUçak düşerya gözü kapalı uçakmı sürülür.KahkahaKahkaha

Erkan
    sevenbilir41
    bilgi
    ileti adresi
    14-04-2010 20:01

arkadaslar bu oyunu nasıl indircem yardımcı olurmusunuz

Latenahi
    bilgi
    ileti adresi
    14-04-2010 20:18

sevenbilir41, 14/04/2010 20:01 tarihinde:

arkadaslar bu oyunu nasıl indircem yardımcı olurmusunuz

Paket Yöneticisi'nden.

Boykot !
    oturaymecanico
    bilgi
    ileti adresi
    06-09-2010 20:29

flight gear ı paket yöneticisinden kurdum oyunu açıyorum bana cessana yı veriyor ama bir türlü uçuramıyorum daha doğrusu uçak pistten çıkıyor ancak pistin yarısını geçtikten sonra uçağı piste sokuyorum ayrıca dil i birtürlü değiştiremiyorum uçağı değiştirmek istiyorum ancak rengini değiştirebiliyorum lütfen yardımcı olurmusunuz

"Çocukların önünü açtığınız zaman yer gök birbirine karışır." Kemalettin VARDARLI
    turgutreisfb
    bilgi
    ileti adresi
    06-09-2010 23:38

ben kurdum ama oyunu bir türlü açamıyorum tıklıyorum tıklıyorum hiçbirşey olmuyor

Turkbaytar
    bilgi
    ileti adresi
    21-09-2010 15:32

akşam bir denemek lazım.....

bilgiler için sağol.Uzun uzun anlatmışsın.

Özgürlük Pardus neredeyse orada.
    xlarge16
    bilgi
    ileti adresi
    06-10-2010 02:27

Arkadaşlar acilen bana bunu kullanmayı öğretecek biri lazım bende 2.0 sürümü var acil kim öğretebilir ? Haberleşelim

oghouz
    bilgi
    ileti adresi
    06-10-2010 14:01

Haberleşmeyin kardeşim videolu yada resimli olarak birisi bu oyunu bir forum konusu yapıp bizimle paylaşırsa cok makbule gecer...

Windowsunda haline acıdım nerdeeeeen nereye...Hep kendi altında sanal pc ler kurulurdu ama artık o bir sanal pc işletm sistemi oldu...Laf aramızda Pardus windowsu \\home\ e atmış diyorlar :p
    hitaf
    bilgi
    ileti adresi
    25-10-2010 16:51

Yalnız ben fgrun'dan açamadım erişim engellendi diyor.:(

Fatih TURGEL
    Mahsun34
    bilgi
    ileti adresi
    17-11-2010 11:23

paylaşıma teşekkür ederim. pardus-2011-Beta x86_64 kullanıyorum. Flight Gear i paket yöneticisinde bulunamadı diyor. nasıl komut versem konsoldan kurdursam?... diğer pardus sürümlerinde 300den fazla oyun gözüküyor. şimdiki sürümümde 20 adet oyun gözüküyor. diğer oyunları sistem desteklemiyormu yoksa kalabalık olmasın diyemi gösterilmiyor piside. pisi yide konsoldan up yapmıştım...

çözümü öğrendim. her sürümün deposu ayrı ayrı. kararlı sürümü bekleyeceğim. depolar henüz olgunlaşmadı. biraz sabır gerekiyor.

Bu ileti 2 kez değiştirilmiş olup, son kez 17-11-2010 23:55 tarihinde Mahsun34 tarafından değiştirilmiştir.

Ne insanlar gördüm. Üstünde elbise yoktu... Ne Elbiseler gördüm. İçinde İnsan yoktu... http://paylasimadinahersey.blogspot.com
    stafst
    bilgi
    ileti adresi
    19-02-2011 17:12

oyunu depodan indirip kurunca çalıştırdım, sonrasında oyun açılmıyor neden olabilir. oyun oyunların içerisinde tıklıyorum açılmıyor.

Yanıtla