font ekleme

cnkr
bilgi
ileti adresi
23-12-2009 08:38

yeni pardus kurdum open ofise ekstradan fontlar yüklemek istiyorum    indirdiğim font ları hangi klasörün içine atacağım Gülümse

etiketforum

Pardus Anka: İhtilal!

ihtilalanka

Bu Pardus'un küllerinden yeniden doğuşunun hikayesidir. Bak evlat, bugün sana kralların şehrinde, kralcıklara baş kaldıranların efsanesini anlatacağım... Dünyayı toz pembe gören, masallar aleminde yaşadığını düşünenleri gerçeğe çağıran bir hikayedir bu.

Calligra 2.5.5 Çıktı!

calligralogo_1

Calligra ekibi; Calligra Suite'in bir dizi önemli hata düzeltmesi içeren 2.5.5 sürümünü duyurdu ve herkese en kısa sürede bu yenisürüme güncelleme yapmasını önerdi.

KDE 4.10 RC3 Çıktı!

Final sürüme ilişkin bir ertelemeden sonra son dakika değişikliklerine uyum sağlamak üzere KDE geliştiricileri, KDE 4.10 için üçüncü bir sürüm adayı yayınladı. Bu sürümün, 6 Şubat 2013'te çıkarılması planlanan KDE4.10'dan önceki son sürüm adayı olduğu söyleniyor.

hamurcu
Sürüm: Pardus 2011
bilgi
ileti adresi
23-12-2009 09:21

Pardus'a yeni font eklemek için buraya göz atabilirsin.

OpenOffice.org Türkiye
asenler
bilgi
ileti adresi
23-12-2009 09:21

Sistem ayarları>Yazıtipi kurucu'dan ekleme yapın, orası nereye koyacağını bilir.

~~ TTK ~~
vcozu
Sürüm: Pardus 2009
bilgi
ileti adresi
22-01-2010 22:23

Araştırdım, taradım, uyguladım ama bir türlü eklediğim fontları openOffice belgesinde göremiyorum. fontları başarıyla ekliyorum ama belgeyi açtığımda taxı fontlarına herhangi bir font eklenmiyor. Burada söylenenlerin hepsini uyguladım ama font ekleyemedim. Yardım...

mangacemal
bilgi
ileti adresi
22-01-2010 22:37

Öncelikle yazı fontunu herhangi bir yere koyun. (ÖR: Masaüstü)

Daha sonra "Pardus Menü > Bilgisayar > Sistem Ayarları"ndan "Yazı Tipi Kurucu"yu açın. Sol alt köşedeki "Ekle" butonuna basın. Açılan pencereden yazı fontunu seçip "" butonuna basın.  Size bu fontun kullanımının kişisel mi yoksa sistem mi olduğunu soracaktır. "Sistem" butonuna tıklayın ve şifrenizi girin. Kısa sürede yazı fontu yüklenecektir. Daha sonra sistemi yeniden başlatın.

Olmuş olması gerekiyor.

Windows'ta: Kahrolası virüsler! Pardus'ta: Virüs mü? O da ne?
yoda
Sürüm: Pardus 2009
bilgi
ileti adresi
14-04-2010 01:50

mangacemal, 22/01/2010 22:37 tarihinde:

Öncelikle yazı fontunu herhangi bir yere koyun. (ÖR: Masaüstü)

Daha sonra "Pardus Menü > Bilgisayar > Sistem Ayarları"ndan "Yazı Tipi Kurucu"yu açın. Sol alt köşedeki "Ekle" butonuna basın. Açılan pencereden yazı fontunu seçip "" butonuna basın.  Size bu fontun kullanımının kişisel mi yoksa sistem mi olduğunu soracaktır. "Sistem" butonuna tıklayın ve şifrenizi girin. Kısa sürede yazı fontu yüklenecektir. Daha sonra sistemi yeniden başlatın.

Olmuş olması gerekiyor.

Sistemi yeniden başlatma gereksinimi olmaksızın yazı tipleri kullanılabiliyor bu işlem sonrasında.

Yanıtla