GRAB MENÜ - SAMSUNG RECOVERY MENU

deibm
bilgi
ileti adresi
09-09-2009 13:42

Arkadaşlar bende Samsung laptop var.Şimdi ben Pardus yüklemek istiyorum.Fakat açılışa yüklenen grab menünün , laptop açılışındaki samsung recovery menüyü siliceğini düşünüyorum.Eğer silerse laptopa bişey olursa geri yükleme yapamam vistayı.

Bu laptopı kullanıpta yükleyen varsa nasıl yaptıklarını bana aktarabilirmi.Olmadı pardusu sanal makineden yükliycem fakat bunuda istiyorum.

etiketpardus 2009

Pardus Anka: İhtilal!

ihtilalanka

Bu Pardus'un küllerinden yeniden doğuşunun hikayesidir. Bak evlat, bugün sana kralların şehrinde, kralcıklara baş kaldıranların efsanesini anlatacağım... Dünyayı toz pembe gören, masallar aleminde yaşadığını düşünenleri gerçeğe çağıran bir hikayedir bu.

Calligra 2.5.5 Çıktı!

calligralogo_1

Calligra ekibi; Calligra Suite'in bir dizi önemli hata düzeltmesi içeren 2.5.5 sürümünü duyurdu ve herkese en kısa sürede bu yenisürüme güncelleme yapmasını önerdi.

KDE 4.10 RC3 Çıktı!

Final sürüme ilişkin bir ertelemeden sonra son dakika değişikliklerine uyum sağlamak üzere KDE geliştiricileri, KDE 4.10 için üçüncü bir sürüm adayı yayınladı. Bu sürümün, 6 Şubat 2013'te çıkarılması planlanan KDE4.10'dan önceki son sürüm adayı olduğu söyleniyor.

ydemirci
Sürüm: Pardus 2011
bilgi
ileti adresi
19-11-2009 01:38

Bu akşam itibari ile Pardus 2009'u Samsung R522XS08TR üzerine kurulum yaptım. Kurulum esnasında daha önce forumda ilgili yerlerde açıklanmış olan standart açıklamalar tamamı ile geçerli, çok afaki bir değişiklik yok.

Kurulum yaparken harddisk bölümlendirme aşamasında recovery bölümü normal bir şekilde adıyla beraber bölümleme tablosunda görünmekte. Ben Windows'a ait D bölümünü yeniden bölümlendirerek kurulum yaptım.

Bilgisayarın yeniden başlatılmasından sonra ilk açılış ekranında (Samsung yazısının görüntülendiği mavi ekran) F4 tuşu aktif olarak duruyor. F4'e basıldığında ise Recovery bölümünü çalıştırmadan grub ekranı geliyor. Grub ekranında Pardus, Windows ve Recovery bölümü görüntüleniyor, recovery bölümü seçildiğinde ise Samsung Recovery Solution programı problemsiz olarak çalışıyor.

Yani kurulum aşamasında HDD bölümlendirmesini dikkatli bir şekilde yaparsanız hiç bir tehlike yok. Güle güle kullanın.

Not: Windows 7 açık iken masaüstündeki kısayolundan Samsung Recovery Solution çalıştırılmak istendiğinde Recovery bölümünü bulamadığı için çalışmaya son vereceğini söyleyerek kapanıyor.

Bu ileti 2 kez değiştirilmiş olup, son kez 19-11-2009 21:59 tarihinde ydemirci tarafından değiştirilmiştir.
Yanıtla