mozilla firefox problemi

<
1
maynax91
bilgi
ileti adresi
21-09-2008 15:59

selam kolay gelsin

mozilla firefox u her açtığımda oturum kurtarılsın mı yeni oturum başlatılsın mı uyarısı alıyorum hangisini seçersem seçeyim boş sayfa karşıma çıkıyo pardusun toolbar ını da yok sitelerde gezerken de geri tuşu çalışmıyor yani mozillayı kullanamıyorum

tekrar silip indirdim ve yükledim çözülmedi lütfen yardımcı olun şu an mecburen windows xp den yazıyorum ve inanın bundan mutlu değilim

şimdiden teşekkürler

etiketmozilla

Pardus Anka: İhtilal!

ihtilalanka

Bu Pardus'un küllerinden yeniden doğuşunun hikayesidir. Bak evlat, bugün sana kralların şehrinde, kralcıklara baş kaldıranların efsanesini anlatacağım... Dünyayı toz pembe gören, masallar aleminde yaşadığını düşünenleri gerçeğe çağıran bir hikayedir bu.

Calligra 2.5.5 Çıktı!

calligralogo_1

Calligra ekibi; Calligra Suite'in bir dizi önemli hata düzeltmesi içeren 2.5.5 sürümünü duyurdu ve herkese en kısa sürede bu yenisürüme güncelleme yapmasını önerdi.

KDE 4.10 RC3 Çıktı!

Final sürüme ilişkin bir ertelemeden sonra son dakika değişikliklerine uyum sağlamak üzere KDE geliştiricileri, KDE 4.10 için üçüncü bir sürüm adayı yayınladı. Bu sürümün, 6 Şubat 2013'te çıkarılması planlanan KDE4.10'dan önceki son sürüm adayı olduğu söyleniyor.

kaptan_emk
bilgi
ileti adresi
21-09-2008 20:50

kardeş sen bi ihtimal int kapatmadan bilgisayarı kapatıyosundur çözümü int. kapatma tuşu ile kapatman daha doğru olur umarım sonuca  zamanda ulaşırsınız iyi günler

fatihg55
bilgi
ileti adresi
21-09-2008 22:40

Firefox'un başka problemleride var;İsterseniz bağlantıyı deneyin. http://www.ozgurlukicin.com/forum/internet/1801/?page=1

Bu ileti 1 kez değiştirilmiş olup, son kez 21-09-2008 22:42 tarihinde fatihg55 tarafından değiştirilmiştir.
cain
bilgi
ileti adresi
24-09-2008 13:22

arkadaşlar bende de şöyle bir sorun var. bazı sayfarlarda örneğin kendi sosyomat sayfamda

açtığım anda mozilla ortadan kayboluyor :S bir anda kapanıyor, sebebini anlayamadım.

http://cain.sosyomat.com/ sayfam acaba çok fazla flash olmasından mıdır?

KubilayK
Sürüm: Pardus 2011
bilgi
ileti adresi
24-09-2008 13:31

Verdiğiniz bağlantıya girdim ve Firefox çalışmaya devam etti. Yanlız ben Flashblock eklentisi kullanıyorum. Sizde flash kaynaklı olduğunu denemek için bu veya benzer bir eklenti ile flash çalışmasını engelleyin.

Bu ileti 1 kez değiştirilmiş olup, son kez 24-09-2008 13:35 tarihinde KubilayK tarafından değiştirilmiştir.

Hep destek, Tam destek. Gönüllülerin işletim sistemi PARDUS. ;)
janddark
bilgi
ileti adresi
10-02-2009 12:35

benim firefox sıkıntım şu şekilde: reklamı bol ve flash içerikli sayfalarda rahat etmek için "adblock" eklentisini kurdum, windows sisteminde de aynı eklentiyi kullanırdım son derece memnunum... ancak eklenti bir süre işlevini yerine getirdikten sonra zırvalamaya başladı ve kayboldu... kaldırıp tekrar kurmaya çalışıyorum: "araçlar--eklentiler" penceresinden kaldır dediğim zaman "yeniden başlatınca kaldırılacak" gibi bir uyarı veriyor ama dediğini yapmıyor... öylece duruyor o yazı hala orada... bir de "dom inspector" denen bir şey var, ne işe yaradığını bilmediğim, onun için de aynı şeyi diyor ama yine dediğini yapmıyor kerata... bunlara rağmen yine de eklentiyi kurmaya çalışmam da sonuçsuz kalıyor... adblock umu geri istiyorum!!!

bir de ilginç bir nokta: flash animasyonlarına sağ tıkladığım zaman yazıları göremiyorum, kutu kutu çıkıyor karakterler...

sistemim "Intel PIII mobile 1200mhz, 256mb sd-ram 133mhz, 8mb mobility radeon kartı, 18 gb HDD" olduğu için PARDUS sürümüm 2007... PARDUS 2008 için yetersiz kalacağını sanıyorum... firefox sürümü de doğal olarak 2.0...

Bu ileti 1 kez değiştirilmiş olup, son kez 10-02-2009 12:36 tarihinde janddark tarafından değiştirilmiştir.
ercankuru
Sürüm: Pardus 2009
bilgi
ileti adresi
10-02-2009 14:26
cain, 24/09/2008 13:22http://cain.sosyomat.com/ tarihinde:

arkadaşlar bende de şöyle bir sorun var. bazı sayfarlarda örneğin kendi sosyomat sayfamda

açtığım anda mozilla ortadan kayboluyor :S bir anda kapanıyor, sebebini anlayamadım.

http://cain.sosyomat.com/ sayfam acaba çok fazla flash olmasından mıdır?

Sitene girdim. Sitenle ilgi bazı problemler var. arka fona müzik atmışsın. sayabildiğim kadarıyla 15 tana flash uygulaması var sanırım video. sonra sayfa uzamışta uzamış aşağıya kadar. kısacası yoğun bir trafik söz konusu. Çok fazla yoğunlukta bazen firefox kendini kapatıyor. Benimde bir kaç kez başıma geldi.
Fazla trafik söz konusu olduğunda tarayıcılarda bellek sızıntı meydana geliyor. Gerçi firefox'un bellek denetimi var. Ama sanırım bu aşırıya kaçında belleği boşaltmak için kendini kapatıyor.
Sana tavsiyem siteni biraz hafiflet.
Bu ileti 1 kez değiştirilmiş olup, son kez 10-02-2009 14:26 tarihinde ercankuru tarafından değiştirilmiştir.

Kilonu Kontrol Et Yolunu Benden Öğren www.herbalankara.com
janddark
bilgi
ileti adresi
11-02-2009 01:18

janddark, 10/02/2009 12:36 tarihinde:

benim firefox sıkıntım şu şekilde: reklamı bol ve flash içerikli sayfalarda rahat etmek için "adblock" eklentisini kurdum, windows sisteminde de aynı eklentiyi kullanırdım son derece memnunum... ancak eklenti bir süre işlevini yerine getirdikten sonra zırvalamaya başladı ve kayboldu... kaldırıp tekrar kurmaya çalışıyorum: "araçlar--eklentiler" penceresinden kaldır dediğim zaman "yeniden başlatınca kaldırılacak" gibi bir uyarı veriyor ama dediğini yapmıyor... öylece duruyor o yazı hala orada... bir de "dom inspector" denen bir şey var, ne işe yaradığını bilmediğim, onun için de aynı şeyi diyor ama yine dediğini yapmıyor kerata... bunlara rağmen yine de eklentiyi kurmaya çalışmam da sonuçsuz kalıyor... adblock umu geri istiyorum!!!

bir de ilginç bir nokta: flash animasyonlarına sağ tıkladığım zaman yazıları göremiyorum, kutu kutu çıkıyor karakterler...

sistemim "Intel PIII mobile 1200mhz, 256mb sd-ram 133mhz, 8mb mobility radeon kartı, 18 gb HDD" olduğu için PARDUS sürümüm 2007... PARDUS 2008 için yetersiz kalacağını sanıyorum... firefox sürümü de doğal olarak 2.0...

bir önceki mesaj yüzünden gümbürtüye gitti benim sorum... o yüzden tekrarlamak ihtiyacı hissettim...

ercankuru
bilgi
ileti adresi
11-02-2009 01:37

janddark, 11/02/2009 01:18 tarihinde:

bir önceki mesaj yüzünden gümbürtüye gitti benim sorum... o yüzden tekrarlamak ihtiyacı hissettim...

Firefox'da 5000 üzerinde eklenti mevcut. Sende "adblock"  eklentisini kullanmışsınız. internetten biraz araştırdım. Bu eklentinin kararlı sürümü bulunmamakta.  Kendi içerisinde experimental durumunda görünüyor. Yani test aşamasında. Sorun ondan kaynaklanıyor olabilir. Bu eklenti Mozilla vakfına ait değil. Eklentiyi yapan kişi Michael McDonald. Eğer ingilizcen yeterli ise bu kişiye mcm.ham@gmail.com bu mailden hata kaydı gönderebilirsin.

Eyvallah
bilgi
ileti adresi
11-02-2009 13:44

evet arkadaşlar bendede bazen otomatik kapanma sorunu var..Birtürlü nedenini anlayamadım ?

örneğin bir resim üzerine tıkladıgım zaman.(büyütmek için) firefox tamamen kapanıyor..Tabiki bu herzaman değil,az sıklıklada olsa yapıyor.

Ram yetmezliğinden falan yapabilirmi ?

ercankuru
bilgi
ileti adresi
11-02-2009 14:46

Bu bellek sızıntısından kaynaklanıyor. Firefox 3 sürümünde bellek denetimi otomatik olark yürütülüyor. Ancak çok fazla ani ve aşırı yüklemede -ki bunu çok sık yaşamazsınız-  Şu varki Fbirefox yüklendiğiniz gibi başka bir tarayıcıya yüklendiğiniz zaman daha çok problemlerle karşılaşabilirsiniz. <br\><br\>

özellikle İE de 4-5 tane sekme açtığımda İE çakmaya başlıyor. Ben bilgisayarıdam 6 masa üstü kullanıyorum. Deneme yaptım 6 masa üstünde 3-4 tane firefox açtım ve içinde onlarca tab baya bir sür kullandım. Ondan sonra aşırı yüklenmeden dolayı yavaşlamaya başladı. Ben bunu denem olarak yaptım. Hiç kimsede 6 masa üstünde toplada 100den fazla siteyi aynı anda açmaz. Adama El-insaf derler :D

ama bu sorunları çok sık yaşamazsınız. Eğer yaşıyorum diyorsanız başka problemler var demektir.

benim bilgisayarımda 1024 ram var akşam 512 söktüm ve 512 denedim. ilk açılışta Ram % 85i kullanılıyordu.  Ben bir kaç program açtıımda geri kalanın bir kısımıda doluyor. Firefox'da yükelenirsen artık bilgisayar ister istemez bazı uygulamaları kapatmak durumunda kalıyor. Pardus rahat çalışabilmek için sistem bellekerini biraz yüksektemek ve takas alanı kullanmak gerelkiyor.

Eyvallah
bilgi
ileti adresi
11-02-2009 22:38

merhaba

Sevgili ercan ,cevabın için öncelikle teşekkürler.

Belki alakası yoktur ama yinede değinmeden geçemiycem;

Bu sorunla birkaçkez karşılaştım KDE kulanırken

gnomede bu sorunu yaşamadım..Peki bununla bir ilgisi de olabilirmi..Şu açıdan söylüyorum yanlış anlaşılmasın,arayüz farklılıkları böylebir bug a sebep olabilirmi ?

Eyvallah
bilgi
ileti adresi
11-02-2009 23:03

bu mesajı yazdıktan sonra,ne hikmettirki göze geldi ve aynı sorun yine oluştu (şaka bir yana)

Fakat şunu fark ettim gerek firefoxta  gerekse başka işlemde,açılmak üzere olan resmi tıkladığımda bu sorun kaynaklanıyor.

örneğin,derginin son sayısını okurken(pdf formatındaki),diğer alt sayfalara geçişte resim açılmak üzereyken üzerine tıkladıgımda,tamamen belgeyıde kapatıyor..

Bu durum KDE ve gnome de aynı..

Bu ileti 1 kez değiştirilmiş olup, son kez 11-02-2009 23:03 tarihinde Eyvallah tarafından değiştirilmiştir.
battal84
bilgi
ileti adresi
12-02-2009 09:36

Adblock'tan sonra adblock plus çıktı. Kararlı sürüm bu. Geliştiricisi de Michael değil, Wladimir, yani başka biri tarafından geliştirilmiş.

عبدالله بطّل
ercankuru
bilgi
ileti adresi
12-02-2009 11:35
Eyvallah, 11/02/2009 22:38 tarihinde:

merhaba

Sevgili ercan ,cevabın için öncelikle teşekkürler.

Belki alakası yoktur ama yinede değinmeden geçemiycem;

Bu sorunla birkaçkez karşılaştım KDE kulanırken

gnomede bu sorunu yaşamadım..Peki bununla bir ilgisi de olabilirmi..Şu açıdan söylüyorum yanlış anlaşılmasın,arayüz farklılıkları böylebir bug a sebep olabilirmi ?

Gnome hiç kullanmadım. KDE ile Gnome arasında özellikle bellek kullanımı arasında bir fark var mıdır bilemiyorum. Kaldığı çok rastlanan bir durum değil. Belkide benim tahminden farklı bir sorunda olabilir. İllaki bellek sızıntıdır diye çok iddalı değilim. Ama bu sorundan ötürü böyle hatalar verdiğini biliyorum.

şunu eklemek istiyorum bellek sorunu oluştuğu sürece Gnome, KDE veya başka bir arayüzde değişen birşey olmaz. Nitekim Gnomeda da yaşamışsın sorunu.

Firefox 3 öncesinde bu sorun çok bariz şekilde görünüyordu. 3.0 ise belleği denetim altına alarak sorunu çözdüler. Ama demekki hala %100 çözülmemiş görünüyor. Yinede tekrarlıyorum çok sık rastlanan bir sorun değil.

Başka bir şey daha eklemek istiyorum. Googledan bir konu aratım girdiğim sitelerin bazılarında Firefox'un yavaşladığını gözlemliyorum. O siteyi kapattığımda da sorun ortadan kalkıyor. Acaba o siteler saldırı yapmaya çalıştığı için böyle bir sorun oluşmuş olabilir mi diye kendi kendime soruyorum. Pardus'da bu saldıran etkilenmez tabi. Ama site bir şey dowload etmeye çalışıyor olabilir mi? diye geçiriyorum kendi içimden.

Yanıtla
<
1