e-okul raporlarını nasıl alıyorsunuz?

<
1
volkanadana
Sürüm: Pardus 2011
bilgi
ileti adresi
24-03-2011 15:27

MErhaba,

ben pardus 2011 yayınlandığı andan itibaren okulumdaki bilgisayarıma pardus 2011 kurdum. İnatla bu sistemi kullanmaya devam ediyorum.. Diğer arkadaşlarım doğal olarak garipsiyorlar.. Ben bu sistemin tüm kurumlarımızda kullanılması taraftarıyım..

MAlum idareci olmamız sebebiyle e-okulda rapor almak durumundayız.. E-okula giriyorum ancak raporlar için yazıcı simgesine tıklayınca hiç bir şey olmuyor. Windowsta explorerde yeni bir sayfa açılıyor ve buradan rapor alıyorduk.. Denemediğim tarayıcı kalmadı, konqueror ile tarayıcıyı ie ye benzetip e-okula normal giriyorum ancak rapor resmine tıklayınca hiç bir şey olmuyor..

Bazı arkadaşlar rapor alabildiklerini söylüyorlar acaba bende mi bir sorun var anlayamadım. Artık java alt yapısı ile rapor alınabiliyor.. Ancak ben rapor sayfasına ulaşamıyorum..

Sırf bunun için sanal xp kurdum.. bunlarla uğraşmak istemiyorum..

PArdusta yeni sayılırım... Ancak öğrenmeye çalışıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.. Herkese teşekkürler

etiketinternet

Pardus Anka: İhtilal!

ihtilalanka

Bu Pardus'un küllerinden yeniden doğuşunun hikayesidir. Bak evlat, bugün sana kralların şehrinde, kralcıklara baş kaldıranların efsanesini anlatacağım... Dünyayı toz pembe gören, masallar aleminde yaşadığını düşünenleri gerçeğe çağıran bir hikayedir bu.

Calligra 2.5.5 Çıktı!

calligralogo_1

Calligra ekibi; Calligra Suite'in bir dizi önemli hata düzeltmesi içeren 2.5.5 sürümünü duyurdu ve herkese en kısa sürede bu yenisürüme güncelleme yapmasını önerdi.

KDE 4.10 RC3 Çıktı!

Final sürüme ilişkin bir ertelemeden sonra son dakika değişikliklerine uyum sağlamak üzere KDE geliştiricileri, KDE 4.10 için üçüncü bir sürüm adayı yayınladı. Bu sürümün, 6 Şubat 2013'te çıkarılması planlanan KDE4.10'dan önceki son sürüm adayı olduğu söyleniyor.

daligo5
Sürüm: Pardus 2009
bilgi
ileti adresi
24-03-2011 17:21

hocam incelikle rapor alamadığına göre ilköğretim bölümündesiniz

rapor alabilen arkadaşlar orta öğretim modulune giriyorlar orası jsp ile yapılmıs durumda

ancak ilköğretim kısmı asp ile yapıldığı  çin rapor ekranı ve diğer bazı ekranlar maalesef çalışmıyor

bu nedenle virtual box ile xp kurulumunu öneriyoruz ama daha doğrusu okullda mebe girdiğiniz bilgisayarda simdilik windows kullanmanız daha doğru olur diye düşünüyorum

biz sürekli meil atarak rahatsız ediyoruz ancak su ana kadar bu kondua herhangi bir çalışma yapılmadı

bu arada hocam okulunuzda kurumnet kullanıyormusunuz

yada kurum içi evrak işlerini nasıl yürütüyorsunuz

volkanadana
bilgi
ileti adresi
24-03-2011 20:55

teşekkürler bilginiz için.. Bende virtualbox ile xp kurdum oradan hallediyorum artık..

Kurumnet derken neyi kastettiniz.. Bizim ilçe ile aramızda bir elektronik evrak sistemi var, onumu sordunuz acaba... :)

daligo5
bilgi
ileti adresi
25-03-2011 10:14

evet e evrak sistemi bizde kurum net sizde hangi program kullanılıyor acaba

volkanadana
bilgi
ileti adresi
25-03-2011 14:16

bizde internet explorer tabanlı SEES isimli bir elektronik evrak sistemi var internet üzerinde.. Neyseki onu konqueror tarayıcı ile internet explorer gibi davranma ayarı ile aşabiliyor ve giriş yapıyorum.. Ama ne acıki internet explorere mahkum etmişler..

İnşallah yakın zamanda ilköğretim e-okul da çözüm getirilir.. Görüşmek üzere..

sayego
bilgi
ileti adresi
27-03-2011 22:33

arkadaşlar farkettim ki windows 7 altında internet explorer e-okul raporlarını java ile alıyor.

daligo5
bilgi
ileti adresi
28-03-2011 07:43

nasıl oluyor hocam anlamadım

omerteam
bilgi
ileti adresi
28-03-2011 09:58

Konqueror tarayıcısına  internet explorer gibi davranma ayarını nasıl yapıyorsunuz?

volkanadana
bilgi
ileti adresi
29-03-2011 14:50

maalesef kongueror tarayıcında o dediğiniz ayarı yaptım.. Ancak rapor alma sayfasına tıklatmıyor.. Yani yazıcı resmine tıkladığınıda ayrı bir sayfa açılması gerekiyor... Pardusta tıklayınca hiç bir şey yuapmıyor..

cenaptaki
bilgi
ileti adresi
01-04-2011 13:35

kurum net bildiğim kadarıyla internet tarayıcılarıyla çalışan bir sistem değil. bize yapılan tanıtımda pardus ta çalışmadığı söylendi. yani bir internet adresi veya mail hesabı bize verilmedi doğrudan cd yoluyla bilgisayarlara kuruldu ve ilçe ile iletişime geçildi. ve sadece cd ile kurulum yapılan bilgisayarlarda var.

kurum net ile ilgili olarak belki wine ile çalışabilir denemek lazım...

ben de üç yıldır inatla pardus kullanıyorum. meb ile ilgili işleri sanal makina dahil pekçok dolaylı işlemle aşmaya çalıştım kimi zaman en yakın windows bilgisayarına gittim geldim yani üç kat aşağıya indim. ama pardustan vazgeçmedim. ama bakalım benim inadım mı bakanlığın inadı mı daha erken kırılacak bilmiyorum...

daligo5
bilgi
ileti adresi
01-04-2011 15:30

bence kurumlar arası iletişim olayı için kurumnete gerek yok

sonuctqa kurum net için de bir server kurulmus durumda ilçe mudurluklerinde

bunun yerine bir posta server kurulabilir ve thunderbird e gelen maillere numara veren bir eklenti yapılarak bu sorun halledilir nitekim fransa jandarması bu konuyu bu yöntemle aştı.

yada gelen giden evrak taakibini yapan basit bir veritabanı yapılıp kullanılabilir ama bu degişim elbette mem (milli eğitim müdürlükleri) ile alakalı

ama bence kurumnete verilen 100 tl gereksiz akan su gibi ve bir sürü problemi de yanında getiriyor

gerçi kaynak acık olsa güzel program ama maalesef değil

sayego
bilgi
ileti adresi
11-04-2011 14:10

daligo5, 28/03/2011 07:43 tarihinde:

nasıl oluyor hocam anlamadım

Windows7 yüklü bir bilgisyarda internet explorer 8 ile raporlama almak istediğimizde java ile raporlama yapıyor. Ancak ie8 xp bir bilgisayarda java ile değil activex ile raporlama yapıyor.

daligo5
bilgi
ileti adresi
13-04-2011 16:40

hocam anladıgımkadarı ile problem zaten java kullanımında

ama iş windows tarafına gelince sanırım bir protokol kullanıyor aslında bu işlerden anlayan biri olsa sitenin hangi protokolü istediğini anlayabilsek  elbette hallolur diye d dusunuyorum

çünkü iee linuxe kuruncada calışmıyor site

pantera
bilgi
ileti adresi
13-04-2011 19:58

firefox ta eklentilerde chromium da da uzantılarda İE tab diye birşey var. ie taklidi yapıyor sanırım, ama ikisinde de onlarla sayfa açmak istediğimde missing plugin uyarısı veriyor. sanırım sorununuza çare bu eklenti olacak ama o missing plugini birisi "evreka" yapmalı.  varmı yapabilecek bir babayiğit?

Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir K.Atatürk Pardus-ANKA.1? We can do
yones
bilgi
ileti adresi
13-04-2011 20:17

evraka fakat o dediğiniz değil .Eklentinin açıklamalarında firefox 3.6 yı desteklediğini ileriki sürümler için güncelleme olacağını yazıyor yani firefox 4 ü desteklemiyor

Bu ileti 1 kez değiştirilmiş olup, son kez 13-04-2011 20:19 tarihinde yones tarafından değiştirilmiştir.

Herkes eşittir ama bazları daha eşittir :)
Yanıtla
<
1