KABLOSUZ AĞ GÖRÜYOR BAĞLANMIYOR

pardus61
Sürüm: Pardus 2009
bilgi
ileti adresi
03-03-2010 21:18

MERHABA ACER5315 KULLANIYORUM KABLOSUZ AĞI GÖRÜYOR KURARKEN BAĞLANDI İMGESİ DE ÇIKIYOR SONRADAN AMA VERDİĞİ IP KABLO İLE BAĞLANDIĞIM DEĞİL YANİ BAŞKA AĞA DA BAĞLANAIYORUM KABLOSUZ AMA İNTERNETE GİREMİYORUM YARDIM LÜTFEN?

etiketdizüstü

Pardus Anka: İhtilal!

ihtilalanka

Bu Pardus'un küllerinden yeniden doğuşunun hikayesidir. Bak evlat, bugün sana kralların şehrinde, kralcıklara baş kaldıranların efsanesini anlatacağım... Dünyayı toz pembe gören, masallar aleminde yaşadığını düşünenleri gerçeğe çağıran bir hikayedir bu.

Calligra 2.5.5 Çıktı!

calligralogo_1

Calligra ekibi; Calligra Suite'in bir dizi önemli hata düzeltmesi içeren 2.5.5 sürümünü duyurdu ve herkese en kısa sürede bu yenisürüme güncelleme yapmasını önerdi.

KDE 4.10 RC3 Çıktı!

Final sürüme ilişkin bir ertelemeden sonra son dakika değişikliklerine uyum sağlamak üzere KDE geliştiricileri, KDE 4.10 için üçüncü bir sürüm adayı yayınladı. Bu sürümün, 6 Şubat 2013'te çıkarılması planlanan KDE4.10'dan önceki son sürüm adayı olduğu söyleniyor.

DeePCyAn
bilgi
ileti adresi
03-03-2010 22:24

Bilgisayarınızı mümkünse modeminize kablolu olarak bağlayın ardından size verdiği ip adresinin bir üstünü ağ yöneticisinden ağ ayarları kısmına gelerek Özel Ayarları Kullan kısmını aktif edin ve manuel olarak girin. muhtemelen sorununuz çözülmüş olacaktır.

Bazen bende air-ties marka modemimde aynı sorunu yaşamaktayım, DHPC ayarlarındaki bir hatadan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

pardus61
bilgi
ileti adresi
04-03-2010 01:55

yok ne yaptımsa da olmuyor bir türlü giremiyorum internete , yani modeme bağlanıyor dedğiniz gibi de denedim başka türlü dhcp den de ama olmuyor bağlandı ibaresi çıkmasına rağmen bağlanmıyor

LÜTFEN YARDIM!!

DeePCyAn
bilgi
ileti adresi
04-03-2010 10:03

Bağlandı ibaresinden sonra tarayıcınızdan 192.168.2.1 adresine girmeyi deneyin burada modeminizin arayüzüne ulaşacaksınız (192.168.1.1 de olabilir) eğer bu kısımda arayüze ulaşabiliyorsanız sorununuz pcden kaynaklı değil modemden kaynaklıdır. Bir önceki mesajımda da belirttiğim gibi aynı sorunu bende yaşadım. Modem arayüzüne ulaşıyordum fakat internete giremniyordum. Modemimi fabrika ayarlarına çevirip tekrardan kurduktan sonra sorunumu çözebildim.

Siz baştada belirttiğim üzere modem arayüzüne ulaşmayı deneyip sonucu yazarsanız daha fazla yardımcı olmaya çalışacağım.

chirkin_01
bilgi
ileti adresi
08-03-2010 13:37

muhtemelen kablosuz bağlantı için şifreleme  türünü yanlış seçmiş olabilirsiniz şifre girdiğiniz alanın yanında wep wpa wpa 2 var doğru olanı seçin ayrıca aşağıdaki seçeneklerden dhcp etkin olsun ve bir altındaki seçenektede otomatik etkin olsun

golgi86
bilgi
ileti adresi
22-03-2010 19:41

ben evdeki wireless modemimden nete baglanıorum fakat işyerimde diğer arkdşlar şifresiz olan wireless ağa bağlanırken ben bağlanamıyorum..bunun nedeni ne olabilir bi sürü şey denedim tüm ağları sildim yeniden kaydettim falan..nette yazan ne varsa hepsini denedim ama sonuç negatif malesef yardımcı olursanız sewinirim..malum bayanların birazcık yardıma ihtiyacı oluo bu konularda :))

Rserit
Sürüm: Pardus 2011
bilgi
ileti adresi
22-03-2010 19:56

golgi86, 22/03/2010 19:41 tarihinde:

ben evdeki wireless modemimden nete baglanıorum fakat işyerimde diğer arkdşlar şifresiz olan wireless ağa bağlanırken ben bağlanamıyorum..bunun nedeni ne olabilir bi sürü şey denedim tüm ağları sildim yeniden kaydettim falan..nette yazan ne varsa hepsini denedim ama sonuç negatif malesef yardımcı olursanız sewinirim..malum bayanların birazcık yardıma ihtiyacı oluo bu konularda :))

Kablosuz ağı seçtikten sonra profil oluşturma penceresinde şifreleme türleri yazmakta. Hemen yanında Tara diye bir buton göreceksiniz. Tara dedikten sonra kablosuz ağlar önünüze çıkacaktır. Hangisine bağlanmak istiyorsanız, o ağa çift tıklayın. Anahtarlama türü ve SSID otomatik gelecektir. Eğer şifre var parolanızı yazar, uygula deyip, kutucuğa tıklayın. İnternet'e bağlanmanız gerekir.

Eğer şifre yoksa, tara deyip, kablosuz ağı seçip, çift tıklayıp, uygula dedikten sonra da kutucuğa tıklayıp, internet'e bağlanabilirsiniz.

Bağlandın işareti geldiği halde internet'te değilseniz, Dhcp'de sorun var demektir. Bu sorunu statik ip vererek aşabiliriz. Wireless ağ profili oluşturun, özel yapılandırmayı seçin. Modem'in başlangıç ip'si neyse (Örn: 192.168.1.1), başlangıç ip adresi haricinde farklı bir ip adresi girin (Örn: 192.168.1.6). Sonra ağ maskesini yazın ve daha sonra ise varsayılan ağ geçidini (bu modemin ip'si). Uygula deyip, kutucuğa tıkladıktan sonra internet'e bağlanmanız gerekmektedir.

Bu ileti 1 kez değiştirilmiş olup, son kez 22-03-2010 19:56 tarihinde Rserit tarafından değiştirilmiştir.

BilişimLife.net
oKaN_uNaL
bilgi
ileti adresi
04-08-2010 00:06

Bende de aynı sorun var üstelik söylenilenleri de yaptım ama olmadı. Yapılabilecek başka bir şey var mı bana yardımcı olursanız sevinirim.

Pardus kullan mutlu ol Win kullan illet ol...
ekopc
Sürüm: Pardus 2011
bilgi
ileti adresi
20-02-2011 18:22

oKaN_uNaL, 04/08/2010 00:06 tarihinde:

Bende de aynı sorun var üstelik söylenilenleri de yaptım ama olmadı. Yapılabilecek başka bir şey var mı bana yardımcı olursanız sevinirim.

kablolu baglanıyor sorun yok kablosuz baglanmıyor ıp nosunu alamıyor kabloludaki  ıp alıyorum elle giriyorum tamam diyip çıkıyorum arayüz yapılandırıyor diyor baglanmıyor ıp nosu alınamıyor diyor resimli göstere bilirmisiniz..tş ederim..

Yanıtla