"@" işareti

<
1
YFDogan
bilgi
ileti adresi
22-07-2009 12:33

Altgr Q ile de Alt+Ctrl Q ile debu işareti yazmıyor dizüstü. Sanal makina ile windows ta sorun yok. Pardus ta yazmıyor. Bunun bir çözümü var mı arkadaşlar?

etiketklavye

Windows ile yapabilecekleriniz,Microsoft un size sundukları ile sınırlı iken, Pardus ile yapabilecekleriniz, hayal gücünüz ve yeteneğiniz ile sınırsızdır.

Pardus Anka: İhtilal!

ihtilalanka

Bu Pardus'un küllerinden yeniden doğuşunun hikayesidir. Bak evlat, bugün sana kralların şehrinde, kralcıklara baş kaldıranların efsanesini anlatacağım... Dünyayı toz pembe gören, masallar aleminde yaşadığını düşünenleri gerçeğe çağıran bir hikayedir bu.

Calligra 2.5.5 Çıktı!

calligralogo_1

Calligra ekibi; Calligra Suite'in bir dizi önemli hata düzeltmesi içeren 2.5.5 sürümünü duyurdu ve herkese en kısa sürede bu yenisürüme güncelleme yapmasını önerdi.

KDE 4.10 RC3 Çıktı!

Final sürüme ilişkin bir ertelemeden sonra son dakika değişikliklerine uyum sağlamak üzere KDE geliştiricileri, KDE 4.10 için üçüncü bir sürüm adayı yayınladı. Bu sürümün, 6 Şubat 2013'te çıkarılması planlanan KDE4.10'dan önceki son sürüm adayı olduğu söyleniyor.

aslanpayi
Sürüm: Pardus 2009
bilgi
ileti adresi
31-07-2009 15:21

Arkadaşım sorunun çözüldümü bilmiyorum ama bende düzgün çalışıyor altgr+q ile @ işareti çıkıyor. Klavye ayarlarını kurcala derim ben f kullanıyorsan yanlıslıkla q ya çevir yada ingilizce q da olabilir bunlara dikkat et derim. Birde dil ayarlarında klavye kısmına gelince türkçe seçili iken normal q klavyeye sahipsen aşağıdaki ayarlarda yazılımcı q klavyesi seçili olsun böylece sorunun kalmaz diye düşünüyorum.

okanakyuz
bilgi
ileti adresi
31-07-2009 15:22

Altgr + F2

YFDogan
bilgi
ileti adresi
23-08-2009 04:14

Hayır devam ediyor sorun malesef.

Windows ile yapabilecekleriniz,Microsoft un size sundukları ile sınırlı iken, Pardus ile yapabilecekleriniz, hayal gücünüz ve yeteneğiniz ile sınırsızdır.
thehsn
Forum Yöneticisi
Sürüm: Pardus 2011
bilgi
ileti adresi
23-08-2009 05:16

Bu sorun bende de oluyor bazen... Ancak sadece belli sitelerde karşılaşıyorum tamamında değil... Bazı siteler mail adresi paylaşımını yasakladığı için @ işareti kullanılamadığını düşünüyordum... Ancak siz hiç kullanamıyorsanız bir sorun vardır.. Bir metin dosyası açarak oradan deneyebilir misiniz??

Hasan TEKELİ
YFDogan
bilgi
ileti adresi
23-08-2009 14:30

Her şekilde denedim.Artık çareyi bu işaret lazım olduğunda kullanmak üzere kmailden veya diğer bir yerden kopyala yapıştır ile kullanmaya başladım. Yani çok güzel Pardus2009 ve bu uygulamaya şahit olan kişilerin gülümsemesi hoş değil :)

MaviAtes
bilgi
ileti adresi
23-08-2009 14:38

mirsehan, 23/08/2009 14:30 tarihinde:

Her şekilde denedim.Artık çareyi bu işaret lazım olduğunda kullanmak üzere kmailden veya diğer bir yerden kopyala yapıştır ile kullanmaya başladım. Yani çok güzel Pardus2009 ve bu uygulamaya şahit olan kişilerin gülümsemesi hoş değil :)

Acaba ALT GR ile yazılan diğer karakterleri yazabiliyor musunuz?

ALT GR + ",1,2,3,4,5,6,7,8,9,0,*,-

< > £ # $ ½ ¾ { } \ |

ALT GR + q,e,ı,a (Q,E,I,A)

@, €, î, â

Öyle istiyorum ki, Türk dili bilim yöntemleriyle kurallarını ortaya koysun ve her dalda yazı yazanlar bütün terimleriyle çoğunluğun anlayabileceği güzel, ahenkli dilimizi kullansınlar. _____Mustafa_Kemal_ATATÜRK_____
YFDogan
bilgi
ileti adresi
24-08-2009 09:51

Hayır altgr uşu hiç çalışmıyor. Windowsta ve virtual machine de sorun yok. Pardus a geçince çalışmıyor.

Bu ileti 1 kez değiştirilmiş olup, son kez 24-08-2009 09:52 tarihinde YFDogan tarafından değiştirilmiştir.

Katsu
Sürüm: Pardus 2011
bilgi
ileti adresi
02-09-2009 11:05

MaviAtes, 23/08/2009 14:38 tarihinde:

mirsehan, 23/08/2009 14:30 tarihinde:

Acaba ALT GR ile yazılan diğer karakterleri yazabiliyor musunuz?

ALT GR + ",1,2,3,4,5,6,7,8,9,0,*,-

< > £ # $ ½ ¾ { } \ |

ALT GR + q,e,ı,a (Q,E,I,A)

@, €, î, â

Arkadaşlar aynı sorun bende de var. Pardus 2009 kulanıyorum. Çok da sevdim ama böyle küçük problemler can sıkıyor. Yukarda yazdığınız şeyleri de denedim ama hiçbir şey çıkmıyor. Yardımcı olursanız sevinirim. MSI dizüstü kullanıyorum.

malware
Beyin Yöneticisi
bilgi
ileti adresi
02-09-2009 11:51

şey macbook mu kullanıyorsunuz notebooktan kastınız macbooksa işaret farklı bir biçimde çıkarda ondan :)

--COGITO ERGO SUM-- http://twitter.com/teradecimal archvis@jabber.org | visarch@rocketmail.com | scienceblock@gmail.com
aslanpayi
bilgi
ileti adresi
02-09-2009 11:54

alt+F2 kısayolu ile açılan çalıştır menüsüne klavye düzeni yazın,  klavye düzeni simgesine tıklayın penceresi açılacaktır. klavye düzenini etkinleştir seçeneğini seçin ve klavye listesinden pc ise pc listede model varsa modele seçebilirsiniz göre diz üstü seçenekleri var ilginizi çekenleri işaretleyip uygulayıp bir deneyin olmazsa değiştirin seçenekleri ben bu ayarlarla klavyem buldum. benim laptopta 104 tuşlu olan işe yaramıştı sanırım yanlış hatırlamıyorsam. o ayarlardan muhakkak ki size uyan bir ayar olacaktır. ve sorununuzun çözümü kanımca bu menüdedir.

LubbeRCapTaiN
bilgi
ileti adresi
02-09-2009 12:20

aslanpayi, 02/09/2009 11:54 tarihinde:

alt+F2 kısayolu ile açılan çalıştır menüsüne klavye düzeni yazın,  klavye düzeni simgesine tıklayın penceresi açılacaktır. klavye düzenini etkinleştir seçeneğini seçin ve klavye listesinden pc ise pc listede model varsa modele seçebilirsiniz göre diz üstü seçenekleri var ilginizi çekenleri işaretleyip uygulayıp bir deneyin olmazsa değiştirin seçenekleri ben bu ayarlarla klavyem buldum. benim laptopta 104 tuşlu olan işe yaramıştı sanırım yanlış hatırlamıyorsam. o ayarlardan muhakkak ki size uyan bir ayar olacaktır. ve sorununuzun çözümü kanımca bu menüdedir.

Aynısını ben diycektim kardeşim :) benden çok yaşıycan :D

aslanpayi
bilgi
ileti adresi
02-09-2009 12:24

:D Allah uzun ömür versin hepimize.

YFDogan
bilgi
ileti adresi
16-09-2009 10:47

15 gündür açamadım pc yi.Mesajları bugün gördüm. Sorun yine çözülmedi. Benim dizüstü Packard Bell ve klavye düzeni menusunde uyumlu hangisi bulamadım. Denedim olmadı. Garip bir durum bu anlayamadım.

Teşekkürler tekrar ilgilenen arkadaşlara.

aslanpayi
bilgi
ileti adresi
16-09-2009 16:11

Abicim ankarada olsaydın ya da antalyada olsaydım gelirdim oraya yanına inan uğraşırdım ama hakkaten merak ettim ben senin bigisayarı şimdi :D o ayarları kurcala sen 104 veya 101 tuşlu klavyeyi denedinmi klavyedeki tuşları say bence ona göre klavye seç ve o ayarı açınca sanırım ingilizce aktif olarak geliyo dikkat et ona öyle ise türkçeyi eklemeyi unutma derim ben.

Yanıtla
<
1