Flash video takılma sorunu

fisyon
Sürüm: Pardus 2009
bilgi
ileti adresi
28-01-2010 03:15

Şu anda divx video dosyalarını herhangi bir takılma yaşamadan oynatabiliyorum. Ne zaman internetten flash video açsam özellikle hareketli sahnelerde anormal takılmalar / atlamalar oluyor. Takılma sadece görüntüde, ses normal akıyor. Yanlış anlaşılmasın, bu takılmaların bağlantı hızımla alakası yok çünkü indirilmesi tamamlanmış videolarda da aynı sorun var. Firefoxta hele de ikinci bir sekme açıksa takılmalar artıyor. Tam ekrana geçtiğimde yine takılmalar artıyor. Reklam bannerlarından şüphelenip noscript kurdum, fayda etmedi. Bu sefer firefoxtan olabileceğini düşünüp arora yı denedim, onda da aynı.

Aynı makinada XP de kurulu ancak bu sorunu yaşamadım. Aynı sorunu yaşayan / çözen var mı?

Bir anlamı olacaksa sistem:  Acer extensa 5635Z, T4300 işlemci, 2 gb ram, Intel gma 4500M paylaşımlı ekran kartı...

etiketvideo

Pardus Anka: İhtilal!

ihtilalanka

Bu Pardus'un küllerinden yeniden doğuşunun hikayesidir. Bak evlat, bugün sana kralların şehrinde, kralcıklara baş kaldıranların efsanesini anlatacağım... Dünyayı toz pembe gören, masallar aleminde yaşadığını düşünenleri gerçeğe çağıran bir hikayedir bu.

Calligra 2.5.5 Çıktı!

calligralogo_1

Calligra ekibi; Calligra Suite'in bir dizi önemli hata düzeltmesi içeren 2.5.5 sürümünü duyurdu ve herkese en kısa sürede bu yenisürüme güncelleme yapmasını önerdi.

KDE 4.10 RC3 Çıktı!

Final sürüme ilişkin bir ertelemeden sonra son dakika değişikliklerine uyum sağlamak üzere KDE geliştiricileri, KDE 4.10 için üçüncü bir sürüm adayı yayınladı. Bu sürümün, 6 Şubat 2013'te çıkarılması planlanan KDE4.10'dan önceki son sürüm adayı olduğu söyleniyor.

cimbomege
bilgi
ileti adresi
29-01-2010 22:25

Ekran kartı sürücülerini Pardus'ta güncelledin mi ? Ben güncelledikten sonra performans arttı belki de sendeki takılmalar ondandır.

armut
Sürüm: Pardus 2011
bilgi
ileti adresi
29-01-2010 23:20

Videoda sağ tıklayıp ayarlardan donanım hızlandırmasını değişitirip deneyin, bazı kullanıcılarda işe yaradı. Maalesef Flash Player'ın Linux sürümü bir facia.

Antalya Linux Kullanıcıları : http://groups.google.com.tr/group/antalya_linux/ (Konu başlığına acil yazanlara cevap vermeyenler derneği üyesi)
fisyon
bilgi
ileti adresi
31-01-2010 01:47

Donanım ayarlarında hiç bir değişiklik yapmadım. Güncelleştirmeler yaptım ancak flaşla alakası yok diyebilirim. Şu an takılma olmuyor. Önce neden böyle bir şey oldu şimdi niye yok, onu da anlamış değilim. Hani zor hissedilebilir bir performans değişimi olsa anlayacağım da 2 sekme açmama rağmen hiç bir takılma belirtisi olmaması şaşırttı gerçekten.

Yanlış hatırlıyor olabilirim ancak sanırım swap bölümünün üzerine yazıldıkça hızlandığı şeklinde bir şeyler gördüm. Belki onunla alakalıdır.

Can28
bilgi
ileti adresi
03-02-2010 13:05

fisyon, 28/01/2010 03:15 tarihinde:

Şu anda divx video dosyalarını herhangi bir takılma yaşamadan oynatabiliyorum. Ne zaman internetten flash video açsam özellikle hareketli sahnelerde anormal takılmalar / atlamalar oluyor. Takılma sadece görüntüde, ses normal akıyor. Yanlış anlaşılmasın, bu takılmaların bağlantı hızımla alakası yok çünkü indirilmesi tamamlanmış videolarda da aynı sorun var. Firefoxta hele de ikinci bir sekme açıksa takılmalar artıyor. Tam ekrana geçtiğimde yine takılmalar artıyor. Reklam bannerlarından şüphelenip noscript kurdum, fayda etmedi. Bu sefer firefoxtan olabileceğini düşünüp arora yı denedim, onda da aynı.

Aynı makinada XP de kurulu ancak bu sorunu yaşamadım. Aynı sorunu yaşayan / çözen var mı?

Bir anlamı olacaksa sistem:  Acer extensa 5635Z, T4300 işlemci, 2 gb ram, Intel gma 4500M paylaşımlı ekran kartı...

flash player i kendi sitesinden daha güncel sekilde indir kur bide adobe readeri kura bilir sin baya ğı faydası olur

Yanıtla